Коментарів немає

Захист прав неповнолітніх щодо житла

Захист прав неповнолітніх щодо житла

Особливу увагу українського законодавства звернуто на захист прав неповнолітніх щодо житла.

Залежно від того, має дитина частку в квартирі або просто в ній зареєстрований, відрізняється порядок реалізації такого об’єкта.

Якщо серед власників нерухомості є діти, продати її можна тільки надавши неповнолітньому іншу житлоплощу, яка за розміром, станом і умовами проживання не поступатиметься попередньої.

У другому пункті статті 177 Сімейного кодексу сказано, що для здійснення такої угоди буде потрібен дозвіл Органів опіки та піклування (ООП).

Цей орган проконтролює, чи не порушені майнові права дитини. Його дозвіл є підтвердженням того, що неповнолітньому компенсували частку в квартирі, що продається, і тим самим не обмежили його права.

Без відповідного підтвердження нотаріус може відмовитися проводити операцію, а якщо вона і відбудеться, то все-одно буде визнана недійсною.

Якщо неповнолітній тільки прописаний в квартирі, для її продажу досить надати йому нове місце проживання. Дитину не можна зняти з місця реєстрації, не «прописавши» за новою адресою. Тому батьки часто реєструють дітей або в новій квартирі, або за місцем проживання дідуся, бабусі.

У будь-якому випадку, при продажу квартири, до якої мають відношення неповнолітні особи, зверніться в ООП. Це дозволить вам перестрахуватися від укладення договору, який визнають недійсним.

Такого ж порядку рекомендується дотримуватися, якщо в квартирі проживає недієздатна особа.

Наявність дозволу контролюючих органів означає, що угода проводиться законно, без утиску прав неповнолітнього чи недієздатного особи.

За більш детальною інформацією:
⬇️⬇️⬇️

📣Контакти: ☎️ 0950640612  ☎️ 0506339592⠀