Коментарів немає

Продаж нерухомості нерезидентом України

⛔⛔⛔ Згідно з українським законодавством, нерезиденти, які є власниками нерухомості в країні, мають право розпоряджатися нею на свій розсуд, а саме дарувати або продавати.

Купувати, продавати або дарувати нерухоме майно в Україні можуть іноземці у віці від 18 років. На момент укладання угоди іноземний громадянин, який бере участь в ній, повинен знаходитися в країні легально. Це повинні підтвердити міграційні документи. Далі ми розглянемо, як нерезиденту продати нерухомість в рамках закону.

 • Які документи необхідно підготувати?

Перш ніж продати нерухоме майно на українській території, іноземному громадянину потрібно:

 1. підтвердити свої права власності;
 2. отримати техпаспорт, довідки ЖЕК і БТІ;
 3. провести оцінку нерухомого майна;
 4. підготувати власні документи.

Останній пункт включає в себе легалізацію документів, тобто переклад на українську мову паспорта, свідоцтва про шлюб, згоди чоловіка на здійснення угоди, і їх нотаріальне завірення. При наявності легалізованих документів слід зайнятися оформленням ідентифікаційного коду в Державній податковій інспекції. З цими документами нерезиденти України має право приступати до укладання договору купівлі-продажу.

 • Оподаткування операцій продажу нерухомості нерезидента

Податковий кодекс України встановив, що іноземний громадянин має право звільнити себе від сплати податків по час продажу нерухомого майна на українській території. Для цього:

 • квартира, яка бере участь в угоді, повинна належати нерезиденту не менше трьох років;
 • угода продажу повинна бути здійснена вперше в поточному календарному році.

Іноземний громадянин, який отримав об’єкт нерухомості в спадок, також може продати його, чи не виплачуючи податки. У цій ситуації не обов’язково, щоб нерухоме майно належало йому протягом трьох років. У всіх інших випадках продавець повинен оплатити:

 • податок на прибуток фізичної особи, який становить 18%;
 • військовий збір (1,5%).

За згодою обох сторін державне мито ділиться навпіл між обома учасниками угоди. Порядок сплати даних зборів здійснюється згідно з правилами, які регламентує Податковий кодекс України. Відповідно до Закону «Про збір на обов’язкове пенсійне страхування», іноземці та громадяни країни, які придбавають нерухоме майно не перший раз, повинні сплатити 1% в якості пенсійного збору. Перед тим як зайнятися оформленням документів іноземному громадянину слід переконатися в тому, що Україна уклала з країною його постійного проживання угоду, яке захищає від подвійного оподаткування.

 • Як нерезиденту подарувати нерухомість?

Згідно із законом, будь-яка нерухомість в Україні, що знаходиться у володінні іноземного громадянина, може брати участь в угодах дарування. Причому він має право віддати її в дар і резиденту, і нерезиденту України.

 • Угода дарування між нерезидентом і резидентом

Щоб укласти дану угоду, необхідно наявність у обох сторін паспорта та ідентифікаційного коду. У будь-якому в разі іноземцю доведеться пройти процедуру отримання ідентифікаційного коду та легалізувати документи. Крім стандартного пакета, оформити дарчу можна тільки при наявності:

 • документа, який підтверджує права власності;
 • техпаспорта;
 • довідок ЖЕК і БТІ;
 • згоди подружжя на дарування.

Оформлення і завірення договору – не єдина процедура, яку потрібно пройти при підписанні угоди дарування. Крім неї, потрібно провести сплату податків. Незалежно від того, чи є учасники угоди близькими або далекими родичами, а також, якщо вони зовсім не пов’язані родинними узами, одержувач подарунка повинен сплатити прибутковий податок 18%. Крім нього, виплачується 1,5% -ний військовий збір. Державне мито ділиться навпіл між учасниками угоди. Резидент повинен оплатити всі податкові збори після підписання дарчої.

 • Угода дарування між нерезидентами

Коли в угоді дарування беруть участь два іноземних громадянина, вони обидва повинні легалізувати і завірити в нотаріуса документи, а після отримати ідентифікаційний номер. Перед тим, як нотаріус запевнить дарчу, іноземець, якому дарується нерухомість, повинен провести сплату військового збору і податку на дарування. На відміну від ситуації, коли угода оформляється між нерезидентом і українцем, тут підписання дарчої на майно передує сплата податків.

ВИСНОВОК

Іноземний громадянин має право дарувати чи продавати нерухомість на українській території і її громадянам, і нерезидентам. Те, хто з учасників буде платити податки, визначається типом угоди. У деяких ситуаціях нерезиденту не обов’язково оплачувати податок на прибуток. Це слід врахувати перш, ніж визначити, в якому порядку іноземний громадянин буде передавати права на нерухоме майно. З урахуванням суми угоди і використовуваної валюти, потрібно заздалегідь подбати про те, щоб передача коштів проходила в законному порядку і підтверджувалася відповідними документами.

Залишилися питання? Ради допомогти! 👇

Наші контакти:

☎️0506339592

Агентство нерухомості «Гарант», Каховка.

Найбільш повна і достовірна база нерухомості Каховки і Херсонській обл.