Коментарів немає

Купівля-продаж нерухомості: необхідні документи

Перелік необхідних документів для продажу квартири може змінюватися в залежності від виду документів, що підтверджують право власності, кількості, віку та соціального статусу прописаних в ній і сімейного стану продавця.

У стандартний список входять:

  • Документ про право власності на продавану нерухомість – договір купівлі-продажу, документи про отримання в дар або обміні житла, свідоцтво про приватизацію об’єкта нерухомості, свідоцтво про право на спадщину, будинкова книга та ін. – оригінали документів.
  • Посвідчення особи та ІПН всіх осіб, які є власниками об’єкта нерухомості (для неповнолітніх осіб – свідоцтво про народження).
  • При наявності неповнолітніх або недієздатних осіб, що мають право власності на квартиру або прописаних в ній, необхідно надати дозвіл на продаж житла, видане органами опіки та піклування за місцем реєстрації дітей або недієздатних осіб.
  • Звіту про експертну грошову оцінку майна.
  • Технічний паспорт на квартиру.
  • Якщо квартира купувалася власником в дійсному або вже расторгнутом на даний момент шлюбі, то необхідно свідоцтво про шлюб або про розлучення і згода чоловіка / дружини на продаж нерухомого майна.
  • Довідка про осіб, зареєстрованих у квартирі.
  • При продажу житла за дорученням – оригінал довіреності, паспорт і ІПН повіреного.

Від покупця при оформленні угоди купівлі-продажу квартири потрібно надати власний паспорт і ІПН.

Якщо покупець перебуває у шлюбі, то необхідна особиста присутність дружини / чоловіка на угоді з пред’явленням посвідчення особи і оригіналу свідоцтва про шлюб. При неможливості особистої присутності слід надати нотаріально завірену заяву про відсутність заперечень проти угоди.

У разі, коли квартира була подарована нинішньому власнику, отримана їм у спадок, придбана або приватизована до укладення законного шлюбу, правила не вимагають згоди подружжя на її продаж. Якщо приватизація квартири була проведена вже після укладення шлюбу, то об’єкт нерухомості вважається спільно нажитим майном і згода подружжя на продаж необхідно.

Якщо продавець квартири не є громадянином України, то, крім оригіналу паспорта, потрібно нотаріально завірений переклад документа.

Збережіть цей список, щоб не втратити😉

Ви завжди можете звернутися до нас за безкоштовною консультацією та професійною допомогою.

Телефонуйте!