Коментарів немає

Як зміняться податки під час продажу нерухомості в Україні

податки при продажу

Прийнятий резонансний законопроект 5600 вніс корективи у оподаткування нерухомості, отриманої у спадок, у дарунок або підлягає продажу.


Основні зміни в угодах з нерухомістю торкнулися питань другого, третього та подальшого продажу житлових об’єктів фізичними особами, здійснених за рік. Президент уже підписав законопроект 5600, отже набудуть чинності податкові ставки — 0%, 5% або 18% — залежно від обставин, наведених нижче.

Податкова ставка 0%

Не оподатковується продаж першого за рік об’єкта нерухомості, якщо власник володів ним понад 3 роки або отримав його у спадок.

Податок 5%

Якщо за рік продається вже другий житловий об’єкт, який перебував у власності продавця понад три роки, то така операція оподатковуватиметься за ставкою 5%.

18% податку

Перший продаж житлового об’єкта нерухомості, яким продавець володів менше трьох років, а також третій та подальший продаж житла, володіння якими становило більше трьох років, підлягають оподаткуванню за ставкою 18%. Оподатковується лише різниця між витратами на придбання та доходом від продажу.

Дарування нерухомості

Витратами на отриману в дар нерухомість вважатимуться лише сплачені:
• держмито;
• реєстраційний збір (або рівноцінні платежі);
• податки і збори.

Успадкована нерухомість

Змістових змін щодо оподаткування продажів успадкованих об’єктів нерухомості не відбулося:
• перша за рік продаж звільняється від оподаткування. Також вимога щодо володіння протягом трьох років успадкованим майном не застосовується;
• друга, третя та подальші продажі оподатковуються за ставкою 5%. Це стосується будь-яких об’єктів нерухомості, отриманих у спадок.

Слід враховувати, що у разі використання права щодо зарахування витрат при сплаті податку від доходу на продаж нерухомості, наступного року обов’язковим буде надання декларації із зазначенням розміру доходу. Сплата податку від такої операції, як і зараз, має відбутися до нотаріального посвідчення угоди.

Для консультації телефонуйте:
+380 50 633 95 92
🔴 Ми знаходимося у центрі Каховки.
Офіс: вул. Соборності, 19
🔘 АН «ГАРАНТ», Каховка
З нами Швидко, Вигідно, Законно