Коментарів немає

Договір довічного утримання

договір утримання

⛔⛔ Договір довічного утримання є різновидом договору відчуження майна, який передбачає, що одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно (стаття 744 Цивільного кодексу України).

Договір довічного утримання (догляду) є альтернативою договору купівлі-продажу в тих випадках, коли особа за життя має намір, але за певних умов, розпорядитися майном, що належить йому по праву власності. Також цей договір може розглядатися як альтернатива спадковому договору або договору дарування. У той же час, правові наслідки укладення таких договорів істотно відрізняються.

Правове регулювання договору довічного утримання в Україні здійснюється Цивільним кодексом (глава 57) та іншими правовими актами.

Передаючи у власність майно, відчужувач, насамперед, має на меті одержання матеріального (натурального або грошового) забезпечення, догляду та послуг, яких він потребує. Сторони вправі самостійно визначити в договорі розмір, обсяг і періодичність надання матеріального забезпечення, види і зміст догляду.

Відповідно до статті 745 Кодексу, договір довічного утримання укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Згідно з пунктом 82 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, договір довічного утримання (догляду) посвідчуються нотаріусами з дотриманням загальних правил посвідчення договорів відчуження. Договір довічного утримання (догляду), за яким передається набувачеві у власність нерухоме майно, підлягає державній реєстрації.

Якщо у вас залишилися питання, ви завжди можете звернутися до нас за консультацією та професійною допомогою.

+380 50 633 95 92
🔴 Ми знаходимося в центрі Каховки. Офіс: вул. Соборності, 19
🔘 АН «ГАРАНТ», Каховка
З нами Швидко, Вигідно, Законно